Plemenné žrebce 2019

Reklamný prúžok

Plemenné žrebce a ID 2019

hafling.jpg
CHOV
News
Výkonnostné skúšky žrebcov plemien furiosa, nonius , kobýl furioso a slovenského teplokrvníka 2011

Zväz chovateľov koní ako uznaná chovateľská organizácia poverená vedením PK furiosa, noniusa a slovenského teplokrvníka ako aj  výkonom kontroly úžitkovosti koní Vám oznamuje, že termín výkonnostných skúšok žrebcov furioso, nonius a kobýl plemena furioso a slovenský teplokrvník bol stanovený na 05 .10. 2011 v priestoroch nového areálu Čierna Voda. V prípade, že ste sa ako majitelia žrebcov /kobýl/ rozhodli so svojim žrebcom/kobylou/ výkonnostných skúšok zúčastniť, žiadame Vás o potvrdenie účasti z dôvodu aktualizovania katalógu.

Celý oznam

 
Výkonnostné skúšky teplokrvných žrebcov športového typu 2011

Zväz chovateľov koní ako uznaná chovateľská organizácia poverená vedením PK slovenského teplokrvníka ako aj  výkonom kontroly úžitkovosti koní Vám oznamuje, že termín výkonnostných skúšok teplokrvných žrebcov športového typu bol na základe odporučenia rady PK slovenského teplokrvníka stanovený na 30. 09. - 01.10 2011 Výkonnostné skúšky sa uskutočnia v Národnom Žrebčíne Topoľčianky š.p. ako súčasť šampionátu slovenského teplokrvníka. V prípade, že ste sa ako majitelia žrebcov rozhodli so svojim žrebcom výkonnostných skúšok zúčastniť, žiadame Vás o potvrdenie účasti do 20.09.2011 z dôvodu aktualizovania katalógu žrebcov.

Celý oznam

 
Zmena cenníka služieb LG

Dovoľujeme si Vás upozorniť na zmenu cenníka služieb LG s účinnosťou od 1.9.2011.

V prípade koní  sa cena DNA testu mení z 90,83 € na  63 € s DPH.

Cena zahŕňa aj porovnanie potomka na oboch rodičov.

Čítať celý článok...
 
Hafling - hodnotenie kobýl a žrebcov

znak_hafl21. mája 2011 o 10 °° sa v jazdeckom stredisku SPU v  Nitre uskutočnil zvod kobýl a žrebcov plemena hafling spojený s hodnotením a zaradením kobýl do plemennej knihy a predvýberom trojročných žrebcov.

Výsledky   | Hodnotenie | Fotogaléria 
Predvýber teplokrvných žrebcov športového typu / populácia slovenský teplokrvník, furioso /

Predvýbery žrebcov v roku 2011 sa budú konať dňa 5. 5. 2011 v novom areáli JK Elán Čierna Voda, krytá hala o 10°° hod a dňa 18. 5. 2011 v   areáli JK Mackovjak Spišská Nová Ves krytá hala, o 10°° hod Z dôvodu aktualizácie základných telových mier a zabezpečenia zootechnickej fotodokumentácie je potrebné, aby žrebce boli k dispozícii pracovníkom ZCHKS 1 hodinu pred začiatkom predvýberu.

Čítať celý článok...
 
Predvýber chladnokrvných žrebcov

Predvýbery žrebcov v roku 2011 sa budú konať dňa 14. 5. 2011 v Morovne počas furmanských pretekov o 9°° hod a dňa 17. 5. 2011 v SCHK Dobšinej počas jarnej bonitácie chráneného chovu, o 13°° hod Z dôvodu aktualizácie základných telových mier a zabezpečenia zootechnickej fotodokumentácie je potrebné, aby žrebce boli k dispozícii pracovníkom ZCHKS 1 hodinu pred začiatkom predvýberu.

Čítať celý článok...
 
Predvýber žrebcov ostatných plemien
Žiadame majiteľov mladých 3-ročných žrebcov všetkých plemien v kompetencii ZCHKS (nonius, norik, belgik, norik muránsky, slovenský športový pony), ktorých žrebce spĺňajú podmienky štatútov PK a STN 46 6310 „Plemenné kone“, a ktorí majú záujem o zaradenie svojich žrebcov do testu prípravy na skúšky výkonnosti, aby svoje žiadosti o predvýber zaslali na adresu ZCHKS do 31. mája 2011. Ako súčasť žiadosti je potrebné zaslať kópiu potvrdenia o pôvode žrebca. Na základe žiadostí budú stanovené zvodové miesta na uskutočnenie predvýberov žrebcov. Predvýbery sa uskutočnia hromadne. Miesto bude určené dodatočne na základe prihlásených koní.
 
Predkladanie žiadostí o priame podpory na zvieratá na rok 2011
ppa
 
PERSPEKTÍVY V GENETIKE KONÍ A DNA TESTY NA ZÁKLADE ISAG 2010

V súčasnosti už aj jedno z najznámejších, najobľúbenejších i najušľachtilejších zvierat - kôň má dokončenú mapu genómu podobne ako človek, či iné experimentálne zvieratá. V publikácii prestížneho vedeckého časopisu Science z novembra 2009 sú prezentované výsledky dlhodobého projektu viacerých vedeckých tímov, ktorí skompletizovali genetickú informáciu koní. Ide o najväčší úspech v genetike koní, s možnosťou využitia poznatkov pri komparatívnych ako i populačných štúdiách. Veľkosť genómu koní je 2,7 gigabáz, pričom až 17 párov chromozómov z celkových 32 je podobných človeku. Vedci predpokladajú, že v DNA koní sa nachádza až 20 322 génov, ktoré kódujú bielkoviny. Mnohé z nich sa podobajú sekvenciou ľudským, čo je možné využiť pri výskume humánnych ochorení ako sú napríklad zápalové procesy, problémy s munitnou odpoveďou, neplodnosť či poruchy svalového tkaniva.

Čítať celý článok...
 
Neprevzatá dokumentácia
pastarchives Upozorňujem všetkých majiteľov koní bez dokladov o pôvode (pas, POP) na zoznam neprevzatých dokladov, ktorý sa nachádza na stránke www.horses.sk. Majitelia, ktorí chcú doklady získať, nech kontaktujú pracovníkov ZCHKS. V prípade nového majiteľa je potrebné dokladovať vlastnícky vzťah (kúpna zmluva, hlásenka, čestné prehlásenie).

 
PD Čingov Smižany odpredá celý ŠCH chladnokrvných koní ...

PD Čingov Smižany odpredá celý ŠCH chladnokrvných koní umiestnených na stredisku Tepličky . Cena dohodou

Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Stránka 9 z 13

jazdecke

Reklamný prúžok

Prečítajte si

Reklamný prúžok
Main page Contacts Search Contacts Search